اسکنر کف پا

Foot Arch یک دستگاه اسکن کف پا برای بررسی نوع قوس کف پا و ارزیابی فشار وارد شده به پا در ایستادن و راه رفتن است. این دستگاه فشار هر نقطه از کف پا را که با زمین در تماس است ارزیابی میکند. اسکنر کف پا Foot arch یک صفحه با سنسورهای فشاری است که نیرو مکانیکی وارده را به داده های عینی تبدیل می کند. این داده های دقیق به شما در انتخاب هوشمندانه کفش و کفی کاملا متناسب با پاها کمک می کند.

همچنین نرم افزار ساده و کاربر پسند این محصول به شما این امکان را میدهد تا در زمانی بسیار کوتاه به تعداد زیادی از مشتریان خود خدمات حرفه ایی ارائه بدهید. این خدمات تجربه لذت بخش و منحصر به فردی به مشتریان شما میدهد و باعث جلب رضایت هر چه بیشتر آنها میشود.

دسته:

اسکنر کف پا Footarch

پاها پایه و اساس سیستم اسکلتی عضلانی بدن هستند و بدن را از فشار و تنش های وارده در اثر حرکت، محفوظ می دارند. از آنجائی که پاها در بسیاری از مواقع، منبع و علت اصلی درد و عارضه می باشند ارزیابی آنها به درمان بسیاری از عارضه ها در سر تاسر بدن منجر میشود. حتی اگر دردی در کف پاها احساس نشود میتواند علتی برای درد در زانوها، ران ها، باسن، کمر، شانه ها و گردن شود. متخصصین پس از تشخیص چنین عارضه هایی، افراد را به کمک کفش و کفی های طبی مورد درمان قرار می دهند. البته برای موارد شدید، روش های درمانی متفاوتی نیز به کار می روند.

در گذشته از گچ و ثبت اثر پا بر روی ماسه به عنوان مقدماتی ترین مطالعه استفاده میکردند. این روش فقط قادر به ثبت شکل پا و در حد نهایی حدود وزن اعمال شده بر روی پا بود. امروزه اسکن پا و استفاده از کفی های طبی عملی مهم در راستای حفظ سلامت پاها و سیستم اسکلتی و عضلانی است.

اسکنر کف پا  Footarch سیستمی الکترونیکی برای ثبت و تحلیل توزیع فشار کف پا در حالت ایستاده و راه رفتن است. این دستگاه نقاط پرفشار کف پا را در حالت ایستاده یا راه رفتن شناسایی می کند و گزارش کاملی ارائه می دهد. صفحه فشاری Footarch بر اساس سنسورهای الکترومکانیکی طراحی وساخته شده. سنسورهای فشار، مبدل هایی هستند که نیروی اعمال شده در واحد سطح را به کمیت های الکتریکی قابل سنجش تبدیل میکنند.

اسکنر کف پا

کاربری اسکنر کف پا Footarch

اسکنر کف پا میزان فشار وارد بر کف پا را از پاشنه تا نوک پا در هنگام راه رفتن و ایستادن اندازه گیری میکند، نوع قوس کف پا را بررسی میکند و سپس داده‌هایی ارائه می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توان به رفع نقاط ضعف کف پا، طراحی کفش و کفی‌های طبی پرداخت. این یک راه عالی است تا به ‌راحتی نحوه راه رفتن افراد و شکل عملکرد پاها مشاهده شود.

با استفاده از اسکنر کف پا افراد می توانند مناسبترین کفش و کفی را بسته به ویژگی های پاهای خود انتخاب کنند.

نحوه استفاده ازاسکنر کف پا  Footarch

نحوه استفاده از این دستگاه بسیار آسان است. ابتدا فرد با دو پا روی صفحه دستگاه می ایستد و سعی می کند با حرکت بدن به طرفین دایره قرمزی که در صفحه مانیتور رو به رویش نمایش داده میشود در مرکز گراف فشار پا قرار بگیرد. سپس ابتدا پای چپ و سپس پای راست را بلند کرده و همین کار را تکرار می کند.

 

چه مشاغلی می توانند از اسکنر کف پا  Footarch  استفاده کنند؟

فروشندگان کفش و کفی های طبی ، ورزشی و … می توانند با استفاده از این دستگاه و ارائه خدمات به روز و حرفه ایی به مراجعین و مشتریان خود رضایت صد در صدی آنها را جلب نمایند.

 

استفاده از این اسکنر کف پا  Footarch  چه مزیتی ایجاد میکند؟

این دستگاه با اطلاعات کامل و دقیق فشار کف پا به شما کمک می کند تا کفش و کفی را به مشترهای خود ارائه دهید که بیشترین راحتی را در آن احساس میکنند و می توانند از ساعتها ورزش، پیاده روی، خرید و … بدون درد و ناراحتی در کمر و پاها لذت ببرند.

علاوه بر این راه اندازی این دستگاه بسیار راحت و آسان است و نیاز به تجهیزات و فضای خاصی ندارد. ضخامت و وزن کم  پلتفرم جا به جایی آن را آسان کرده پس به راحتی و در هر فضایی قابل استفاده است. انجام اسکن کمتر از دو دقیقه طول میکشد و نتایج آن بلافاصله نمایش داده میشود.

به طور کلی مزایای استفاده از Footarch  عبارتند از:

 • آنالیز دقیق فشار کف پا
 • بررسی نقطه به نقطه کف پا برای سنجش کامل فشار
 • تشخیص نوع قوس پا با شبیه سازی راه رفتن
 • استفاده آسان و سریع
 • سبک با قابلیت جا به جایی آسان
 • قابل استفاده در کمترین فضا
 • راه حلی برای انتخاب کفشی با بیشترین انطباق با نوع پا

 

چه کسانی باید از اسکنر کف پا استفاده کنند؟

اینکه اسکنر کف پا Footarch  برای چه افرادی کاربرد دارد و چه مزیتی برای آنها ایجاد میکند مطالبی هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 

اسکنر کف پا و بیماران دیابتی

وارد شدن فشار بیش از حد به یک نقطه از کف پا در هنگام راه رفتن یا اایستادن یکی از دلایل ایجاد زخم در کف پای بیماران دیابتی است. این فشار می تواند در قسمت های مختلف پای بیمار مانند پاشنه، زیر انگشت ها، سینه پا، و یا زیر انگشت شست باشد. تحقیقات نشان می دهد که 20 درصد از پذیرش افراد دیابتی در بیمارستان ها به دلیل زخم های ایجاد شده در پا است.

استفاده از کفش و ارتزهای مناسب و استاندارد باعث توزیع وزن یکسان در کف پا میشود که  برای بیماران دیابتی امری حیاتی است. اسکنر کف پا Footarch  با شناسایی دقیق توزیع فشار و تعیین نقاط پر فشار کف پا از ایجاد فشار بیش از حد بر روی یک ناحیه و ایجاد زخم جلوگیری میکند. همچنین طراحی و اصلاح ارتز  با استفاده از داده های اسکنر باعث بهبود زخم های از قبل ایجاد شده می شود.

 

اسکنر کف پا و ورزشکاران

کفش ورزشی از ابزار ضروری انجام هر تمرین و رشته ورزشی است زیرا کمر و ستون فقرات از مهمترین اعضایی هستند که مستقیما با کمر در ارتباط هستند و بیشترین آسیب را از کفش های غیر استاندارد می بینند.

توزیع متناسب فشار در کف پا باعث افزایش راحتی و بهره وری فرد میشود که مخصوصا برای ورزشکاران امری ضروری محسوب میشود. در برخی از ورزشها مانند دویدن، فشار وارد آمده از بدن به پاها سه الی پنج برابر افزایش می یابد. پس داشتن کفش مناسب تاثیر به سزایی در عملکرد ورزشکاران دارد و از آسیب به پاها و کمر آنها با جذب شوک ضربه ها جلوگیری میکند. آنالیز پا با استفاده از Footarch  به ورزشکاران کمک می کند تا بهترین انتخاب را متناسب با نوع ورزش خود داشته باشند.

اسکنر کف پا چه استفاده ایی برای سالمندان دارد؟

انتخاب کفش با اندازه مناسب که نه کوچک باشد نه بزرگ و کاملاً اندازه پاها باشد تا در هنگام راه رفتن پاها را اذیت نکند و به آنها فشاری وارد نکند به ویژه برای سالمندان از اهمیت بالایی برخودار است. کفش ها و کفی های نا مناسب احتمال افتادن یا پیچ خوردگی پا حین راه رفتن یا دویدن را افزایش می دهند. با توجه به آسیب پذیر بودن افراد مسن این مسئله می تواند خطرات جدی را برای آنها به همراه داشته باشد.  داده های Footarch امکان انتخاب کفش مناسب را برای این افراد بسیار راحت کرده.

افراد با کف پای صاف (Flat arch) یا قوس کف پا زیاد  (High arch)

معمولا صافی کف پا در اثر ضعف یا التهاب تاندونها و ساختارهای قوس کف پا رخ می دهد که نقش مهمی در ایجاد و حفظ قوس پا دارند. این ناهنجاری در سراسر ساختار اسکلتی بدن مشکلاتی را به وجود می‌آورد و حتی باعث می‌شود که مفاصل هم ترازی خود را از دست بدهند. از جمله مشکلات رایج در افرادی با این عارضه عبارتند از: درد در زانو و کمر، درد در ساق پا و مچ، کاهش یا عدم تعادل بدن، عارضه زانو ضربدری،خار پاشنه. ساده ترین و راحتترین روش درمان این عارضه استفاده از کفش و کفی مناسب است.

افرادی که قوس کف پای بیشتری دارند چهار برابر بیشتر از کسانی که کف پای صاف دارند در معرض آسیب دیدگی یا رگ به رگ شدن قوزک پا قرار دارند. گودی زیاد پا در هنگام راه رفتن یا ایستادن، وزن زیادی را بر روی قسمت توپ و یا پاشنه پا ایجاد می‌کند که باعث درد و ناراحتی می‌شود.

عمده عوارض و مشکلات قوس زیاد پا عبارتند از کوتاه شدن طول پا، سفتی عضلات ساق پا، به وجود آمدن کورن و کالوس (پینه و میخچه) در پاشنه پا یا سینه پا، تغییر شکل انگشتان و شست پا به شکل چنگالی یا چکشی، خشکی در اندام تحتانی و مفاصل پا است.

سایر افراد

غیر از گروه های بالا که به آن اشاره شد کودکان، خانم های باردار، اشخاصی که کمر درد یا سیاتیک دارند، افرادی که اضافه وزن دارند، افرادی که آرتورز، فاسیت پلنتار دارند همگی از جمله افرادی هستند که باید از کفش مناسب با شرایط خود استفاده کنند.

ضروری است که حتی افراد معمولی که بیماری یا دردی در اندام تحتانی یا عارضه ی خاصی ندارند نیز از کفش متناسب با پاهای خود استفاده کنند. همان طور که می دانیم این کار باعث جلوگیری از دردهای محتمل در آینده میشود. پس اسکن فشار کف پا برای همه افراد مهم و واجب است.

با توجه به مطالب گفته شده کفش و کفی مناسب باعث:

 • حمایت از پا
 • اصلاح شرایط غیر طبیعی پا
 • بهبود تعادل
 • تراز صحیح بدن
 • کاهش خستگی با بهبود توزیع وزن در کف پا
 • جلوگیری و تسکین درد در اندام تحتانی
 • کمک به تسکین درد و رفع خستگی پا
 • کاهش فشار و اصطکاک
 • جذب فشار و شوک های وارد آمده به پا

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اسکنر کف پا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا